• تلفن تماس 021 - 22260067-9

مقالاتمقالات ما را بخوانید

درمان افسردگی

درمان افسردگی


روانپزشکان و روان شناسان همه بر این عقیده اند که افسردگی به راحتی قابل درمان  و کنترل میباشد مهم این است که در همان شروع بیماری مراجعه کرده ودرمان در اولین فرصت شروع شود و درمان را نباید به تاخیر انداخت چرا که تاخیر در درمان افسردگی باعث مزمن شدن و مقاوم به دارو شوند پس اگر بیماری با علائم غمگینی  و شاد نبودن و عدم لذت از زندگی و اختلال در خواب و اشتها و زود خسته شدن  ودر انتها ناامیدی و افکار مرگ و خودکشی  در خود مشاهده میکند و یا دارد در اولین فرصت به روان پزشک مراجعه کند .
دکتر فرامرز ذاکری روانپزشک اظهار می دارند که درمان افسردگی هم درمان دارویی دارد و هم درمان غیر دارویی .
درمان های دارویی فقط توسط روانپزشک تجویز می گردد که بیشتر داروهایی که سروتونین مغز را افزایش میدهند مد نظر میباشد
درمان های غیر دارویی که امروزه کاربرد زیادی دارند مثل تحریک مغناطیسی مغز یا همان r TMS  میباشد که از این روش بیشتر برای بیمارانی که دوست ندارند دارو بخورن ویا بیماران افسرده ای که سالهای زیادی دارو خوردند و مقاوم به درمان شدند این روش درمانی توصیه میشود .
یک روش درمان بدون دارو  برای بیمارانی که افسردگی خفیف دارند توصیه میشود روان درمانی  انجام دهند  که روان درمانی از نوع CBT یا همان درمان شناختی رفتاری  مناسب این بیماران میباشد.
مرکز روانپزشکی و روان شناسی آرام  افتخار دارد که با داشتن دستگاه تحریک مغناطیسی مغز TMS  و روانشناسان بالینی مجرب و روانپزشک خوب  و با تجربه در خدمت این بیماران  افسرده باشد تا باری از مشکلات بیماران افسرده بردارد .
مرکز روانپزشکی آرام    ۲۲۲۶۰۰۶۷    ۲۲۲۶۰۰۶۸     ۲۲۲۶۰۰۶۹   ۲۲۷۲۵۵۰۶ 

لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمائید.