• تلفن تماس 021 - 22260067-9

مقالاتمقالات ما را بخوانید

آیا اضطراب قابل درمان است ؟

آیا اضطراب قابل درمان است ؟

اضطراب چیست ؟

اضطراب شایع ترین و پرهزینه ترین اختلال روانی در دنیای امروزی به شمار می رود . در بسیاری از موارد سبب مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی می شود . در حقیقت اضطراب مادر بیماری های روانپزشکی است .

انواع اضطراب

به گفته بهترین روانپزشک تهران، اضطراب انواع مختلفی دارد از جمله وسواس، فوبیا، بیرون هراسی یا ترس از فضاهای باز و یا ترس از فضاهای بسته که هر کدام درمان های خاص خود را می طلبند .

علل اضطراب

به طور کلی اضطراب به سه عامل زیر برمی گردد :

  • عوامل زیست شناختی و جسمانی : در افراد مضطرب، میزان بعضی از هورمون های موجود در خون غیرعادی است . بنابراین هر آن چه که باعث اختلال در سیستم هورمونی شود، برای بدن خطر محسوب می شود .
  • عوامل محیطی و اجتماعی : عوامل اجتماعی و ارتباطی بسیاری باعث به وجود آمدن اضطراب در افراد می شوند . مانند مشکلات خانوادگی، احساس جدایی، طرد شدگی و ...
  • عوامل ژنتیکی و ارثی : یکی از مهم ترین عوامل اضطراب ژنتیک است و احتمال اضطراب در فرزندان افراد مضطرب بسیار بالا است .

آیا اضطراب قابل درمان است ؟

بله، اضطراب درمان می گردد . شخصی که به اضطراب دچار است می تواند به یک روانپزشک مراجعه نماید و مشکل خود را مطرح کند . درمان به دو صورت دارویی و غیر دارویی ( روان درمانی، روش درمانی آر تی ام اس و ... ) انجام می گیرد .

سخن پایانی

اضطراب اگر درمان نگردد، مزمن می شود و سبب اختلال در عملکرد فرد می شود . این مسئله می تواند عملکرد روزانه فرد را کاهش دهد . فردی که اضطراب خود را درمان نکند به تدریح دچار افسردگی می شود و بر مشکلات و اختلالات روانی او افزوده می شود و روند درمان او طولانی می گردد .

اگر به اضطراب دچار هستید، سریعا به یک روانپزشک خوب مراجعه نمایید و درمان خود را آغاز کنید . برای دریافت وقت از روانپزشک خوب با شماره های 02122260068 - 02122260067 تماس حاصل فرمایید . 

 

لطفا نظرات خود را برای ما ارسال نمائید.